Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Apr 13, 2023

Cześć, tu nadaje podcast Głowa Rządzi. Mamy odcinek 97, w którym rozmawiała ze mną Zosia Szawernowska, psycholożka sportu i zawodniczka brazylijskiego ju-jitsu (BJJ). Cała rozmowa kręci się wokół tej konkretnej grapplingowej sztuki walki, ale muszę uczciwie zaznaczyć, że jak w każdej dobrej rozmowie zdarza nam się wchodzić w różne poboczne alejki związane ze sportem, psychologią i budowaniem dobrego, wartościowego życia dla siebie i swoich bliskich.

Odcinek nie mógłby powstać bez kilku osób, którym chcę się tutaj wirtualnie ukłonić. Jedną z nich jest trener Jacek Bańczyk z BJJ Factory, w Gliwicach. Pod jego okiem mogłem doświadczyć tego sportu. W BJJ Factory działa początkująca grupa, która trenuje rano, co jest absolutnym sztosem dla ludzi uprawiających wolne zawody tak jak ja. Popołudniami i wieczorami nigdy bym pewnie nie trafił na matę. Także dziękuję bardzo za te wszystkie ciężkie poranki. Teraz ze względów osobistych mam pauzę od treningu BJJ, ale mam nadzieję, że to nie koniec mojej przygody z kulaniem.

Chciałbym też zrobić ukłon w kierunku psychologa Michała Rutkowskiego, który mocno pomógł mi ułożyć tok rozmowy, którą za chwilę usłyszycie.

Wreszcie chciałbym też podziękować wydawnictwu Galaktyka, które jest partnerem tego odcinka. Galaktyka wypuszcza na polski rynek wartościowe pozycje dotyczące tematów poruszanych przeze mnie w podcaście. To książki gdzieś na styku nauk o sporcie, psychologii, ale nierzadko też filozofii i duchowości. To czwarty odcinek we współpracy z wydawnictwem. Jestem przekonany, że gdyby nie książki Saulo Ribeiro pt. „Brazylijskie Ju-Jitsu. Od białego do czarnego pasa” i Ricksona Gracie pt. „Oddychaj. Życie w stanie flow” moje doświadczenie na macie byłoby zdecydowanie uboższe, a przygotowanie do rozmowy z Zosią trudniejsze. Warto więc czytać i dokształcać się w wybranej gałęzi psychologii czy sportu. W szczególności, że Wydawnictwo Galaktyka przygotowało specjalny rabat dla społeczności zgromadzonej wokół podcastu Głowa Rządzi. Wystarczy wpisać w sklepie internetowym wydawnictwa kod GLOWARZADZI, żeby móc cieszyć się 40% zniżką na wartościowe książki, np. o Brazylijskim Ju-Jitsu.

Teraz już bez dalszych ceregieli zapraszam do rozmowy z Zosią Szawernowską. Dobrego słuchania i dobrego kulania. Bang!