Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Dec 1, 2021

To jest podcast Głowa Rządzi, odcinek 71. Mamy już grudzień, do świąt coraz bliżej, a ja cały czas sobie podcastuję! A podcastowanie to przede wszystkim okazja do ciekawych spotkań i dyskusji z ludźmi związanymi ze sportem i aktywnością fizyczną! Mój dzisiejszy gość jest niezwykły. Reprezentuje sobą nie tylko wielką karierę sportową, ale także umiejętności które pozwalają z wielkimi sukcesami wspierać innych na ich sportowej ścieżce oraz budować lepszy świat. Mowa oczywiście o Monice Pyrek. Całkiem niedawno zawitała ze swoją fundacyjną ekipą do Gliwic i poprowadziła projekt Kinder Joy of Moving Alternatywne Lekcje WF dla lokalnych szkół. Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji. Umówiliśmy termin spotkania i pod koniec listopada nagraliśmy dla was odcinek. Bardzo fajny odcinek, jak się okazało. Bardzo mądry odcinek. Już wiem, że będzie jednym z moich ulubionych! Mój gość odpowiada m.in. na takie pytania:

 • Jak Monika Pyrek myśli teraz o sobie?
 • O co chodzi w Fundacji Moniki Pyrek? Czym jest fundusz stypendialny Skok w Marzenia, a czym Kinder Joy of Moving Alternatywne Lekcje WF?
 • Jakie najpiękniejsze i najtrudniejsze momenty z kariery sportowej zapamiętała Monika?
 • Co może dać obecność psa na zgrupowaniu w Spale?
 • Dlaczego tyczkarze nie latają w klasie biznes?
 • Na ile intymnym przedmiotem jest tyczka?
 • Jak ważna jest odskocznia od sportu?
 • Jak ważna jest kariera dwutorowa we współczesnym sporcie?
 • Co jest trudniejsze – życie sportowca wyczynowego, czy życie po karierze sportowej?
 • Jakie lekcji i wartości mogą płynąć z uprawiania sportu – co sport daje, a co zabiera?
 • Jak Monika podchodzi do sportowej przyszłości swoich własnych dzieci?

Zanim jednak zaczniemy, chciałbym powiedzieć co jeszcze piszczy w projekcie Głowa Rządzi. Po pierwsze z przyjemnością stwierdzam, że marka AdRunaLine Sports jest partnerem technicznym tego odcinka. Fajnie wyszło, bo mamy odcinek z lekkoatletyką w tle, a lekkoatleci szczególnie uwielbiają ciuchy od AdRunaLine. Widzę to na co dzień na stadionach, halach i siłowniach. Jednak dla AdRunaLine liczy się każdy sportowiec, nieważne czy zawodowiec czy amator czy… psycholog-podcaster. I muszę przyznać, że dobrze się nosi zarówno podczas biegania w lesie, chodzenia po górach czy też nagrywania kolejnego odcinka mojej audycji!

Drugą rzeczą o której chce wspomnieć, to fakt że pod koniec listopada światło dzienne ujrzał mój autorski kurs audio z podstaw treningu mentalnego. Możecie go znaleźć w aplikacji Mindy, do ściągnięcia w telefonie lub sprawdzenia na mindyapp.com. Bardzo fajna, polskojęzyczna aplikacja, która jest naszpikowana wiedzą w formie kursów audio, praktykami uważności i relaksacji oraz muzyką do odpoczynku. Warto sprawdzić nie tylko mój kurs, ale także całą apkę!

Wreszcie po trzecie, przypominam o możliwości wspierania podcastu Głowa Rządzi w serwisie Patronite. Dzięki drobnym wpłatom można zapewnić ciągłość mojej działalności i regularne ukazywanie się kolejnych odcinków. Można to zrobić w bardzo prosty sposób wchodząc na stronę patronite.pl/glowarzadzi Za całe dotychczasowe wsparcie bardzo serdecznie dziękuję! A tym słuchaczom, którzy chcieliby dorzucić realną cegiełkę do działalności podcastu powiem: nie wahajcie i zróbcie to! Kiitos, czyli dziękuję po fińsku!

To tyle tytułem wstępu. Bez dalszych ceregieli zapraszam do wysłuchania odcinka z Moniką Pyrek. Enjoy!