Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Jan 8, 2024

Cześć! Tu nadaje podcast Głowa Rządzi, mamy odcinek 112, pierwszy w 2024 roku, kolejnym roku olimpijskim w życiu tego kanału! Niebawem igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie w Paryżu! Podobnie jak wielu słuchaczy podcastu już nie mogę się doczekać tych wydarzeń, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że to już trzecie igrzyska z rzędu, na którym wystąpią moi podopieczni.

Ten rok podcastowania zaczynam jednak od odcinka zupełnie innego kalibru. Występuje w nim Wojtek Machnik - z pochodzenia tak jak ja gliwiczanin, z wyboru tak jak ja obywatel świata. Wojtek świata zobaczył jednak znacznie więcej, niż ja. Robi to dzięki wyzwaniu, które sobie rzucił – przebiec maraton we wszystkich krajach i terytoriach świata! Obecnie to 249 miejsc, stąd też nazwa projektu 249 challenge. Wojtek sobie zatem podróżuje po świecie i biega maratony. Na igrzyska olimpijskie raczej ma marne szanse pojechać, wybacz Wojtek, ale ciekawych historii ma do opowiedzenia co nie miara! Cieszę się, że mogłem poznać tego sportowego i podróżniczego zajawkowicza, który jak sami się śmiejemy rzucił pracę w korpo i poszedł biegać maratony. I to wszystko zanim to rzucanie pracy w korpo i bicie maratonowych rekordów zaczęło być modne. O projekcie Wojtka możecie przeczytać na stronie 249challenge.com oraz śledzić jego postępy w mediach społecznościowych.

A skoro jesteśmy przy bieganiu, chciałbym w tym wstępie powiedzieć z pewnym sentymentem, że minęło 5 lat od wydania przez portal TreningBiegacza.pl mojej książki dla biegaczy pt. „Ile Sił w Głowie: Psychologiczny Przewodnik Biegacza” Ostatnio sprawdzałem u wydawcy i zdecydowana większość egzemplarzy się już rozeszła, ale zostało na stanie jeszcze parę sztuk, które mam nadzieję zawitają do domowych biblioteczek słuchaczy podcastu Głowa Rządzi i fanów projektu 249 Challenge. Książkę można nabyć bezpośrednio w sklepie TreningBiegacza.pl Treści cały czas aktualne, póki co bez terminu ważności. Tyle tej autopromocji tytułem wstępu.

Bez dalszych ceregieli posłuchajcie inspirującej historii Wojtka Machnika, podróżnika a może maratończyka? Tego dowiecie się z tego odcinka. Enjoy!