Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Nov 1, 2020

To jest podcast Głowa Rządzi, odcinek 46, którego gościem jest kolega po psychologicznym fachu Michał Dąbski z Legii Warszawa. W tej rozmowie bierzemy na warsztat największe współczesne wyzwania w pracy psychologicznej w sporcie, z którymi się na co dzień spotykamy. Zaczynamy od spraw bieżących związanych z pandemią koronawirusa, ale mówimy też o nowych technologiach, fake newsach, pseudonauce i rzetelności pracy nad głową. W skrócie, dyskutujemy o takich oto pytaniach:

  • Jak koronawirus wpłynął na pracę psychologiczną w sporcie?
  • W jaki sposób diagnoza predyspozycji temperamentalnych i osobowościowych pomaga w kształtowania samoświadomości zawodnika?
  • Kto może korzystać z testów psychologicznych?
  • Jak rozpoznać narzędzia rzetelne?
  • Dlaczego nowe technologie to obosieczny miecz dla współczesnego sportu? Jak sobie z nimi radzić?
  • Jak działa silna wola?
  • Czemu fake newsy i pseudonauka skutecznie deregulują nasze życie?
  • Jaka jest różnica między psychologiem a trenerem mentalnym i coachem?
  • Dlaczego warto stawiać na psychologów sportowych?
  • Czy psycholog sportu może się promować i dlaczego warto mówić o rzetelnej pracy w etyczny sposób?

Cała rozmowa ma charakter bardzo praktyczny i jest mocno spójna z naszymi codziennymi działaniami w sporcie zawodowym, młodzieżowym, a także w projektach biznesowych. Michał to świetny facet, którego bardzo cenię za otwarty łeb, kreatywne pomysły i autentyczność przekazu. W procesie edycji przesłuchałem naszej wymiany zdań ze trzy razy i muszę nieskromnie przyznać, że fajnie się tego słucha. Mam nadzieję, że Tobie także przypadnie do gustu i podzielisz się tym odcinkiem ze swoimi znajomymi a z nami jakimiś przemyśleniami, do których Ciebie skłonimy. Możesz to zrobić np. w komentarzach pod odcinkiem na mediach społecznościowych Głowa Rządzi. Za każde podanie materiału dalej, za każdy komentarz jestem po stokroć wdzięczny, bo wtedy ta dyskusja nabiera dodatkowych perspektyw i jeszcze większego sensu.

Ze słupa ogłoszeniowego Głowa Rządzi, mam właściwie tylko jedną ważną informację, która może dotyczyć moich słuchaczy. A mianowicie to ostatnia szansa, żeby zapisać się na Szkolenie Trening Widzenia z Mikołajem Markiewiczem, gościem 42 odcinka podcastu. Odbędzie się ono w sobotę 7 listopada br. w godzinach 9.00 – 16.00. Jak być może już wiecie z mediów społecznościowych lub newslettera Głowa Rządzi, szkolenie zostało przeniesione w sferę wirtualną, więc nie ma żadnych terytorialnych ograniczeń związanych z uczestnictwem! Co więcej będziemy je nagrywać, więc wykupując dostęp do szkolenia, będziesz mieć też dostęp do wszystkich materiałów i nagrań, nawet jeśli nie możesz być z nami przez całą sobotę. Na szkoleniu dostaniesz nie tylko specjalistyczną wiedzę, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne związane z treningiem widzenia u sportowców. Kiedy publikuję ten odcinek są jeszcze bilety, ale nie wiem jak będzie za parę dni. Więcej informacji bezpośrednio na stronie internetowej albo na facebookowym wydarzeniu.

Na szkolenie Trening Widzenia zapraszam z całego serducha, bo to ostatnie szkolenie otwarte, które współprowadzę w 2020 roku. To przede wszystkim dlatego, że realizuję teraz zamknięte projekty szkoleniowe online dla organizacji sportowych w Polsce i w Europie, włączając w to między innymi szkoły mistrzostwa sportowego, polskie związki sportowe oraz Europejską Federację Piłki Ręcznej. Jeśli Ty albo Twoja organizacja potrzebuje dedykowanego szkolenia, prelekcji lub konsultacji z zakresu psychologii sportu, polecam się na przyszłość, jeśli tylko znajdziemy jakiś dogodny termin.

Tyle ode mnie. Trzymaj się ciepło i zdrowo w pandemicznym czasie! Do usłyszenia lub, jeszcze lepiej, zobaczenia wkrótce! Cześć!