Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Aug 15, 2020

Tu nadaje podcast Głowa Rządzi! Właśnie wypuszczam w eter 40 odcinek na tym kanale! Trochę podcastowej pracy za mną i muszę przyznać, że to co mnie cieszy najbardziej to fakt, że praktycznie co miesiąc docieram do coraz większego i bardziej zróżnicowanego grona odbiorców. Co więcej, każdego miesiąca odsłuchiwane są wszystkie dotychczasowe odcinki, co oznacza, że nowi słuchacze, którzy dopiero co trafili na podcast, sięgają także do archiwum. To naprawdę daje kopa do dalszego działania, bo pokazuje sens w tym projekcie! 

Ale wiecie co daje jeszcze większego kopa? Konkretne wsparcie dotychczasowych słuchaczy podcastu, którzy ze zwykłych konsumentów kolejnych odcinków stali się jego patronami. I muszę przyznać, że to cały czas niewielkie grono patronów z pewnością pozwoliło utrzymać mi jakość i przede wszystkim regularność publikowanych treści w trudnym okresie pandemii. Dlatego dotychczasowym patronom baaardzo ale to baaardzo dziękuję za to wsparcie! Jesteście niesamowici! 

Ty też możesz zostać patronem podcastu i wspomóc ten projekt drobną kwotą, a w zamian oprócz oczywiście mojej dozgonnej wdzięczności zgarnąć dodatkowe benefity. Jakie? Możesz to sprawdzić na stronie patronite.pl/glowarzadzi

Mocno zachęcam też do zapoznania się ze szkoleniami Głowa Rządzi, bo na początku sierpnia w końcu odpaliłem ofertę szkoleniową! Serdecznie zapraszam na stronę glowarzadzi.pl/szkolenia, żeby zapoznać się z nadchodzącymi wydarzeniami. Najbliższe całodniowe warsztaty szkoleniowe odbędą się pod koniec września w Gliwicach (lub online, jeśli COVID nie pozwoli) i poprowadzi je Mateusz Majchrzak, psycholog zajmujący się snem, gość 39 odcinka podcastu. Posłuchajcie zatem Mateusza, jeśli jeszcze go nie słuchaliście, i wpadajcie do Gliwic, żeby poszerzyć swoją wiedzę na temat optymalizacji snu.

A teraz już dwa słowa o moich dzisiejszych gościach. Ewy Serwotka i Kamil Radomski to bliscy mi psychologowie sportu działający w nurcie sportu pozytywnego. Współautorzy modelu i7W, który dzisiaj wspólnie rozszyfrowujemy. To odcinek przede wszystkim dla trenerów, ale nie tylko trenerów. Myślę, że każda osoba która pracuje z innymi ludźmi znajdzie tu coś dla siebie. Moi goście odpowiadają m.in. na takie pytania:

  • O co chodzi w modelu i7W? Jak rozumieć każdą część tego modelu?
  • Czym jest sport pozytywny?
  • Jakimi trenerami warto się inspirować?
  • Jak model i7W może pozytywnie wpłynąć na rozwój zawodników? A co z trenerem?
  • Czy warto karać aktywnością fizyczną?
  • Czym różni się wymaganie od „zamordyzmu”?
  • Jak wynagradzać zawodników? Za co?
  • Jak może wyglądać filozofia pozytywnego trenera?
  • Jak pracować z trenerami-sceptykami?
  • Gdzie jeszcze model i7W znajduje zastosowanie?

Mam dla Ciebie dwa ogłoszenia od moich gości. Po pierwsze, jeśli spodoba Ci się to o czym mówimy i chcesz dalej poszerzać swoją wiedzę z psychologii sportu, zapraszam na studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. To idealne studia doszkalające dla trenerów, nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących w sporcie dzieci i młodzieży. Spotkasz tam wszystkie trzy osoby zaangażowane w ten odcinek podcastu oraz wielu innych znamienitych i doświadczonych prelegentów-praktyków. 

A po drugie, z przyjemnością stwierdzam, że mamy w tym odcinku konkurs! Do wygrania książka pt. Poradnik Pozytywnego Trenera o modelu i7W ufundowana przez moich gości. Szczegóły dotyczącego tego jak ją zdobyć znajdują się na samym dole postu oraz na facebookowym fanpage’u Głowa Rządzi

W telegraficznym skrócie. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu narzędzia lub ćwiczenia trenerskiego dla zawodnika lub zespołu dotyczące oddziaływania modelu i7W. Oczywiście nie można korzystać z przykładów podanych w naszej rozmowie ani w książce. Duh! Zgłoszenia w formie krótkiego opisu należy przesłać do mnie za pośrednictwem facebookowego messengera Głowa Rządzi.

Zgłoszenia prac konkursowych można wysyłać do 10 września br. włącznie. Autor najciekawszej odpowiedzi w ocenie moich gości dostanie książkę w prezencie, a jego imię i nazwisko ogłoszę w 42 odcinku podcastu. Proste? Proste. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej zabawie! Będzie oczywiście ciut łatwiej po wysłuchaniu całego odcinka.