Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Jul 1, 2019

To jubileuszowy, dziesiąty już odcinek podcastu Głowa Rządzi, w którym moim gościem jest Mateusz Gawełczyk, dietetyk sportowy z Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu, który pomaga sportowcom odżywiać się nie tylko smacznie, ale i pożywnie! Niejednokrotnie mówi się, że to co sportowcy mają na swoim talerzu czy w bidonie, to paliwo, na którym jadą przez cały czas trwania treningu lub zawodów. Dlatego dietetyka, podobnie zresztą jak psychologia, to dziedzina, która może zrobić różnicę w optymalnym przygotowaniu zawodnika do startu i w kluczowym momencie stać się języczkiem u wagi dając zwycięską przewagę w rywalizacji. W tym odcinku mój gość opowiada o swojej pracy w sportach wytrzymałościowych, poleca pewne konkretne rozwiązania, a także obala mity związane z żywieniem. Dla mnie Mateusz jest specjalistą, których na rynku ciągle za mało, bo swoją solidną i rzetelną podstawę teoretyczną jest w stanie wyłożyć w przystępny i mocno praktyczny sposób. Dzięki przesłuchaniu tego odcinka, dowiecie się m.in.
- Dlaczego znalezienie równowagi między teorią a praktyką jest tak istotne i jak po mistrzowsku robi to Mateusz w dziedzinie dietetyki sportowej?
- Z jakimi kwestiami zawodnicy najczęściej zwracają się do dietetyka sportowego?
- Jak dietetyka sportowa w sportach wytrzymałościowych zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat?
- Co jest ważne z punktu widzenia dietetyki sportowej w kwestiach regeneracji potreningowej? Co najlepiej spożyć po treningu?
- Czy dobrze jest nagradzać siebie jedzeniem?
- Jak może wyglądać prototyp śniadania mistrzów?
- Jakie nieprawdziwe, nieskuteczne i potencjalnie niebezpieczne porady dietetyczne spotyka się obecnie w szerokim internecie?
- Jak wygląda klasyfikacja suplementów diety? - Jakie suplementy warto stosować dla lepszego funkcjonowania umysłu i ciała?
 
Źółwik!