Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


Jun 1, 2019

W ósmym odcinku gościem jest nie byle kto, bo medalista Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500m - Bartek Nowicki. Chociaż Bartek jest już na sportowej emeryturze, to cały czas cieszy się bieganiem. Oprócz tego, że sam nie stroni od butów biegowych, to jest trenerem w klubie MKL Szczecin, gdzie przygotowuje do startów młodych zawodników. Jest to rozmowa, która naturalnie podzieliła się na dwie, niemalże niezależne części. W pierwszej Bartek opowiada o bieganiu z perspektywy zawodnika europejskiej elity, a w drugiej patrzy na świat już okiem trenera. Na bazie swoich bogatych doświadczeń, Bartek odpowiada na między innymi na takie pytania:
 
- jak godnie i mądrze można zakończyć karierę sportową? O co warto zadbać przy przejściu z roli zawodnika do roli trenera?
- jak wygląda życie zawodnika po decyzji o zakończeniu kariery sportowej? Z jakimi wyzwaniami trzeba się zmierzyć? Jak sobie z nimi poradzić?
- jak wygląda przygotowanie mentalne lekkoatletów biegających średnie dystanse? Dlaczego te biegi są takie trudne i wymagające?
- jak można korzystać ze wsparcia psychologicznego w procesie przygotowań do imprez mistrzowskich?
- czym jest „dziennik pozytywności”?
- co robić z czasem wolnym od treningu po zakończeniu kariery sportowej i w trakcie jej trwania (np. na etapie superkompensacji)?
- na czym budować pewność siebie?
- o co chodzi w powiedzeniu don’t think it, ink it!?
- co się dzieje w głowie biegacza startującego na średnim dystansie?
- jak podejmować decyzje podczas biegu – trzymać się założonego planu czy zaufać intuicji?
- jak sobie radzić z bólem?
- dlaczego każdy trener powinien znać podstawy psychologii sportu?
- jak wygląda filozofia trenerska Bartka? Jak buduje relacje ze swoimi podopiecznymi? Jak wdraża psychologię sportu w trening?
- z kim pracuje obecnie Bartek?
- gdzie i kiedy można potrenować z Bartkiem?
- jakie rzeczy można nauczyć się poprzez zaangażowanie w sport, które mogą potem zaprocentować w innych obszarach życia?
- dlaczego warto czytać i co Bartek ma w swojej biblioteczce?
 
Zapraszam do wysłuchania tego odcinka, bo rozmowa jest miód - malina! Piona!