Preview Mode Links will not work in preview mode

Głowa Rządzi Podcast


May 1, 2020

Hop, hop! Mamy maj! Co prawda ten maj cały czas jest jeszcze obarczony brzemieniem koronawirusa, ale maj to zawsze maj! Wraz z promieniami słońca, przynosi ze sobą odrobinę nadziei dla nas wszystkich, w tym oczywiście również dla świata sportu. Zanim wskoczymy w wir odcinka numer 33, chciałbym z całego serducha podziękować wszystkim trzem osobom, które zdecydowały się wesprzeć podcast na platformie Patronite! Jesteście wielcy! Wasza decyzja wiele dla mnie znaczy. Wierzę, że kropla drąży skałę i każda kolejna wpłata sprawi, że będę mógł realizować dla siebie i dla Ciebie cele subskrybcyjne podcastu, które ustaliłem w tym serwisie. Ty też możesz być taką kroplą i pomóc mi realizować ten projekt, do czego serdecznie zachęcam! A jeśli jeszcze nie wiesz czym jest Patronite i jak dzięki niemu możesz wesprzeć moją działalność podcastową, odsyłam cię bezpośrednio do strony mojego profilu – www.patronite.pl/glowarzadzi lub wstępu nagranego w poprzednim, 32 odcinku podcastu Głowa Rządzi. Tam wszystko tłumaczę jak należy! A w razie pytań lub wątpliwości pozostaję oczywiście do Twojej dyspozycji, drogi Słuchaczu.
 
A teraz już zwracam uwagę Twoich uszu w kierunku tego, co do powiedzenia ma gość odcinka numer 33. Jest nim Michał Pol, znany, lubiany i bardzo doświadczony dziennikarz sportowy. Dla mnie osobiście było to bardzo ekscytujące spotkanie, bo redaktora Pola śledzę i cenię od wielu lat. Tym bardziej ucieszyłem się, kiedy zgodził się wystąpić w podcaście Głowa Rządzi i opowiedzieć jak sport wygląda z jego punktu widzenia. Michał okazał się nie tylko skarbnicą sportowych historii i anegdot z wielkimi gwiazdami w tle, ale także źródłem wartościowej perspektywy na pracę dziennikarzy sportowych. W rozmowie ze mną odpowiedział m.in. na takie pytania:
 
- Jak mija czas dziennikarzowi sportowemu, kiedy nie ma rywalizacji ligowej?
- Czy media społecznościowe to zbawienia czy przekleństwo w czasie fizycznej izolacji?
- Dlaczego akurat dziennikarstwo okazało się tym fachem, który połączył Michała Pola ze światem sportu?
- Co jest tak fascynującego w pracy dziennikarza sportowego?
- Jaka jest rola dziennikarza sportowego? Jak się zmieniała na przestrzeni ostatnich lat?
- Z którymi zawodnikami reprezentacji Polski można sobie osobiście pogadać w mediach społecznościowych?
- Jak wygląda odpowiedzialność dziennikarska wynikająca z jego zasięgów i kanałów dotarcia?
- Jak dziennikarz może dobrze wykorzystywać swoje zasięgi?
- Jak wygląda praca attaché prasowego na igrzyskach paraolimpijskich?
- Jak dziennikarze mogą kształtować opinię publiczną na temat sportu w ogóle?
- Jaki wpływ dziennikarz (nawet lepiej: cała otoczka medialna wokół sportu) może mieć na zawodnika podczas zawodów najwyższej rangi, np. mistrzostw Europy, świata czy igrzysk olimpijskich lub paraolimpijskich? Jakie zachowania, słowa dziennikarzy mogą „zbudować” zawodnika, a jakie „zniszczyć”?
- Dlaczego dziennikarze czasami uważani są za wrogów?
- Jak dziennikarski tweet „zmobilizował” kadrę Jerzego Brzęczka?
- Jak może wyglądać wzorowa współpraca zawodnika z mediami (na przykładzie Adama Małysza)?
- Jak sportowcy i trenerzy czasem odmawiają wywiadów z dziennikarzem?
- Czy dziennikarze sportowi powinni być przeszkoleni w minimalny sposób z zakresu psychologii sportu? W jaki sposób mogłoby im to pomóc/przeszkodzić w wykonywaniu swojej pracy?
- Jak się zmieniło się postrzeganie pracy psychologa sportu na przestrzeni ostatnich lat?
- Jak to jest stanąć do wywiadu z Cristiano Ronaldo? Jakim okazał się człowiekiem?
 
No! To zapraszam do odcinka numer 33! Jest czego posłuchać!
Cześć!